دستگاه هواساز صنعتی تهویه سازان-بتا تهویه

در این مبدل‌ها که به مبدل با جریان متقاطع نیز معروف هستند دو مفهوم به نام جریان مخلوط و جریان غیرمخلوط وجود دارد. اگر جریان سیال در دو جهت مولفه داشته باشد این جریان را مخلوط گفته و سیالی که صرفا در یک جهت جریان دارد را جریان غیر مخلوط می‌گویند. در مبدل‌های حرارتی با جریان عمود بر هم، جریان داخل کویل‌ها غیر مخلوط است. اگر کویل‌ها پره داشته باشند جریان سیال بیرون نیز غیرمخلوط شده، در غیر این صورت جریان مخلوط به حساب ‌می‌آید. اگر نمی‌دانید مبدل حرارتی چیست، باید بدانید مبدل‌های حرارتی یکی از پرکاربردترین دستگاه‌های مورد استفاده در صنایع تاسیساتی هستند اما بر خلاف تصور عموم قرار نیست تبدیلی بین اشکال مختلف انرژی انجام دهند! در این مقاله به شما می‌گوییم مبدل حرارتی چیست و چه کاربردی دارد.

 • این مبدل ها قابلیت اتصال به انواع دیگ های آب گرم و بخار، پمپ های حرارتی و سیستم های پانل خورشیدی را دارا می باشند.
 • در طرحی و تولید برخی مبدلهای استخر، از تیوبهای شیاردار استفاده میشود.
 • سیال اصلی که در فرآیندهای شیمیایی و صنعتی مورد استفاده قرار میگیرد، برای رسیدن به دمای مورد نظر وارد لوله هایی از جنس مس یا برنج و استیل میشود که همگی در داخل پوسته قرار گرفته اند.
 • دبی جریان و همچنین وضعیت تغییر یا عدم تغییر فاز سیالات آنالیز شود.
 • مبدل های حرارتی حلزونیبه ویژه در کاربرد سیال لجن آلود ، مایعات لزج و مایعاتی با ذرات جامد معلق شامل ذرات بزرگ و جریان دو فازی مایع- جامد ، استفاده می شوند.

برای حل این مشکل، باید سطح فلز با یک بازدارنده خوردگی پوشانده می شود که pH را تا نزدیک به 9 افزایش می دهد، با این کار اسید خنثی و مانع رشد باکتری می شود. پمپ آب در دستگاه ایرواشر وظیفه مکش آب از تشتک دستگاه، افزایش فشار آب و انتقال آن به مدار لوله‌کشی و در آخر نازل‌های آب را بر عهده دارد. کویل‌های مورد استفاده در دستگاه به صورت استاندارد توسط آب گرم و مواد چربی‌زا شسته شده و تحت فشار ۱۰ بار تست می‌گردد. طراحی کویل‌ها به صورتی است که بتوان آنها را به شکل کشویی بدون نیاز به باز کردن قسمت های دیگر، از دستگاه خارج نمود.

توجه بسیار به تعمیر، تنظیف، تعویض یا نگهداری مداوم دستگاه

شما می توانید جهت خرید اقساطی برج خنک کننده فایبرگلاس به صفحه خرید اقساطی مراجعه نمایید. د) تعیین محل نصب برج خنک کننده به عوامل دیگری مانند شدت دسیبل صدا در فاصله 10 متری، استحکام محل نصب، هزینه فراهم کردن تجهیزات اضافی برای برج خنک کننده و مسائل مربوط به معماری ساختمان و … به هنگام سفارش برج‌های خنک کننده با ظرفیت‌های بالا، بهتر است از سیستم انتقال نیرو مجهز به گیربکس استفاده شود. این موضوع بخصوص در زمانی بیشتر باید مورد بررسی قرار گیرد که بجای برج قدیمی گالوانیزه و طرح مارلی نیاز به برج خنک کننده طرح جدید فایبرگلاس داشته باشید.

دمای ورودی و خروجی و میزان حرارت انتقالی مورد احتیاج را هم به‌دقت محاسبه کنید. این‌که جزئیات دستگاه خود را به‌خوبی بدانید، به سازنده نیز کمک می‌کند که بهترین دستگاه را برای شما بسازد. مبدل حرارتی شل و تیوب، می‌تواند بر اساس تعداد پاس هم تقسیم‌بندی شود. این نوع مبدل‌ها، از نظر شکل لوله‌ها می‌توانند شامل دو دستة مبدل U- تیوب یا مبدل لوله و پوستة ثابت یا باشد. مبدل حرارتی پوسته و لولة مستغرق نیز، یکی دیگر از انواع این مبدل است. مناسب بودن سیال با مبدل حرارتی به نوع مبدل گرمایی مورد استفاده و مواد موجود بستگی دارد.

اهداف طراحی مبدل گرمایی لوله و پوسته

به طور کلی برج خنک کننده عمل خنک کردن آب در گردش کندانسور سیستم های تهویه مطبوع، فرآیندهای صنعتی، نیروگاه‌ها، پالایشگاه‌ها و صنایع مختلف ( براساس روش انتقال حرارت توسط انتقال جرم ) را بر عهده دارد. در برخی از انواع برج خنک کننده سطوح تبادل گرما به صورت کویل یا شبکه‌ای از لوله‌های باریک می‌باشد. جریان سیال با گذر از شبکه لوله های باریک در تماس با هوای خشک محیط باز خنک می شود.

بطور مثال از فن‌کویل‌ کانالی که در داخل فضای سقف کاذب نصب می‌شود برای فضاهای نسبتاً بزرگ می‌توان استفاده کرد. هنگامیکه محدودیتی از نظر نصب در فضای سقف وجود داشته باشد از فن‌کویل زمینی استفاده می‌شود. دسته اول فن کویل ها اصلا برای تولید هوای مطبوع طراحی نشده اند و شما برای اینکه از هوای مطبوع در محیط بهره مند شوید نیاز دارید تا با اضافه کردن سیستم هوا ساز مرکزی این قابلیت را برای سیستم تهویه مطبوع خود ایجاد کنید. ولی امروزه مدل های زمینی ترموستات دارند و به صورت اتوماتیک ساخته میشوند.

فن کویل سقفی – زمینی گرین مدل GFF400P1 دکوراتیو با ریموت کنترل بی‌سیم

کسب رضایت مشتری و ارزش آفرینی به اعتماد مشتریان با انتخاب محصولی با کیفیت و حق داشتن خدمات پس از فروش مستمر و در دسترس. امیدواریم از خواندن این مقاله لذت برده و تا حدودی با این دستگاه کاربردی آشنا شده باشید. سلام آقای خانی عزیز، نه این مدل رو شرکت نداره، ولی مدل مشابه این محصول وجود داره، در صورت تمایل، برای اطلاعات بیشتر با شماره تماس های شرکت در ارتباط باشید. برای مقایسه این دو محصول نمیشه جواب دقیقی داد چرا که هر کدوم کاربر مخصوص به خودشون رو دارند. یکی از دلایل محبوبیت این نوع نصب آسان و ساده آن و کارایی بالای آن است. این نوع نسبت به مدل های قبلی ظاهر زیباتری دارد و بر روی دیوار نصب می‌شود.

برای نزدیک نمودن مقدار عددی دماهای هر دو سیال به یکدیگر، بایستی از سطح انتقال حرارت بسیار وسیعی استفاده شود. در شرایط کاملاَ مشابه، سطح انتقال حرارت در مدل جریان همسو بیشتر از نوع جریان ناهمسو است. از جمله انواع پوسته مبدلهای حرارتی میتوان به «مبدلهای از نوع تبخیر کننده» و همینطور «نوع جوشاننده دارای فضای تبخیر» اشاره نمود. در واقع نوع کاربرد پوسته مبدل گرمایی است که در ساخت و بکار گیری آن تعیین کننده خواهد بود. پوسته بایستی به عنوان مخزنی قدرتمند و مقاوم در برابر خوردگی و فشار طراحی شود تا هیچ مزاحمتی به منظور عبور راحت سیال، پیش نیاید. در این مبدل‌ها بین صفحات واشرهایی از جنس پلاستیک قرار می‌گیرند به طوری که دورتادور لبه صفحه چسبیده می‌شود و امکان نشتی و اختلاط سیالات وجود ندارد.

ترموستات فن کویل و کلید سلکتوری ، دور فن و خاموش و روشن شدن فن کویل را کنترل می کند. شرکت همگاه تجارت هواسنج در زمینه مشاوره، آموزش و ارتقای سطح دانش تهویه مطبوع تلاش می‌کند. تخصص ما راهنمایی شما به بهترین شکل برای انتخاب بهترین و مناسب ترین محصول برای پروژه مورد نظرتان است. منظور از فن‌کویل چهارطرفه این است که این دستگاه باید در مرکز سقف محیط تهویه شونده قرار بگیرد، چرا که باد را در چهار جهت پرتاب می‌کند.

برج خنک کننده 700 تن مدار باز-بتا تهویه

علاوه بر این، رنگهای کوره‌ای براقیت و زیبایی خاصی را نیز در دستگاه بوجود می‌آورند. مبدل حرارتی فلنج دار استخر این امکان را به شما میدهد تا هدهای جلویی دستگاه را باز کنید. این سطوح نازک، جریان گرم و سرد سیالهای گازی یا مایع را از هم جدا می‌کند. همچنین با توجه به موجدار بودن دیواره‌ها، تلاطم نسبی در سیال ایجاد می‌شود. لذا جریان قوی گردابه‌ای و توربولانس باعث میشود که ضرایب انتقال حرارت و افت فشارها بزرگ باشد.

این نوع ایرواشر امکان استفاده از فیلتر را دارد و اگر نیاز به هوای تمیز داشته باشید، کافی است یک فیلتر هوا در محفظه آن قرار دهید. به طور کلی ایرواشرها انواع مختلفی دارند که از آن‌ها می‌توان به دیواری، سقفی، ایستاده و هایژنیک اشاره کرد. عملکرد هر کدام از این دستگاه‌ها با یکدیگر متفاوت است و مکان استفاده آن‌ها هم با یکدیگر فرق می‌کند. برای اینکه بتوانید بهترین نوع این دستگاه را خریداری کنید، ابتدا باید ابعاد مکانی که قصد استفاده ایرواشر در آن را دارید را در نظر بگیرید و ببینید که کدام ایرواشر با چه قدرتی می‌تواند هوای موردنظر شما را با بازده مناسب تأمین کند.

 • گرمای مورد نیاز ایرواشر باید از طریق یک منبع گرما مانند پکیج ، بویلر و … تولید شود.
 • سیستم سرمایش دستگاه ایرواشر با گرمایش آن کاملا متفاوت است و به شیوه تبخیری (شبیه کولر آبی) عمل سرمایش در آن انجام می شود.
 • نحوه‌ی عملکرد قطره‌گیر به گونه‌ای می‌باشد که هنگامی که قطرات زیر آب همراه با هوا با صفحات قطره‌گیر برخورد می‌کند، انرژی جنبشی خود را از دست می‌دهد و به وسیله‌ی نیروی وزن خود به سمت پایین حرکت می‌کند.
 • این سیستم علاوه بر سرمایش دارای کویل آبگرمی است که در زمستان با وصل کردن آبگرم موتورخانه (آبگرم ارسالی از طرف بویلر) به آن و کارکرد فن دستگاه، هوای گرم وارد ساختمان می شود.
 • کویل هایی که در درون دستگاه ایرواشر قرار دارند به صورت مارپیچی می باشند ، این لوله ها که به درون موتورخانه اتصال پیدا می کنند برای آب گرم و بخار آب هستند.

بدنه و پوسته بیرونی که معمولا از نوع FRP یا فولاد ضد زنگ یا بتن میباشد. با رعایت این دو نکته و طراحی ایده آل، ظرفیت برودتی براساس این سه فاکتور اساسی معین می‌گردد. البته عوامل دیگری در طراحی و تعیین ظرفیت دخیل میباشد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

همانطور که گفته شد هواسازها به دو دسته کلی هواساز ساختمانی (آپارتمانی) و صنعتی تقسیم بندی می شوند. از هواساز ساختمانی می توان در اماکن مختلف مسکونی ، اداری ، تجاری ، آموزشی و غیره استفاده نمود. از نظر ساختاری بین این دستگاه ها تفاوتی وجود ندارد و فقط ابعاد آنها ، نوع فیلترهای به کار رفته ، مجهز بودن یا نبودن به تجهیزات رطوبت گیر و رطوبت زن و نیز درصد هوای برگشتی به دستگاه ها متفاوت است. برای مثال یک هواساز صنعتی که در محیطی آلوده کار می کند بهتر است که به فیلترهای مخصوص جذب کننده آلاینده ها مجهز شود و یا اینکه در یک هواساز خانگی (آپارتمانی) مسئله تنظیم و کنترل رطوبت نیز اهمیت پیدا می کند. این سیستم هارا می توان به صورت آماده یا با تولید سفارشی تهیه کرد.

روش های کنترل دما در سیستم هوا ساز

گاهی به این برج ها، برج خنک کن خشک نیز گفته می شود که این اطلاح خشک صحیح نمی باشد زیرا این اصلاح برای انواع کندانسور است. برج خنک کننده مدور نسبت به برج های مکعبی به دلیل عدم وجود سطح صاف دارای مقاومت بیشتری در برابر باد می باشد و همچنین مقاومت بالاتری در برابر ضربات احتمالی دارند. تمامی نگهدارنده های داخلی دستگاه پایه های خارجی ، نردبان ، استراکچرفن برج خنک کننده فایبرگلاس بامین تهویه از نوع گالوانیزه گرم می باشد. پکینگهای برج خنک کننده فایبرگلاس بامین تهویه از نوع پکینگ فیلم گام 19 به ضخامت 400 میکرون تهیه شده از بهترین مواد اولیه از نوع PVC که به درخواست مشتریان محترم قابل ارائه از جنس PP,PS,PE در ضخامتهای متفاوت می باشند.

هدف از برج خنک کننده چیست؟

این سیستم ها می توانند دارای تعداد زیادی اجزای سیستم تهویه مطبوع یا ساختارهای مختلف باشند. اجزای سرد کننده می توانند شامل کمپرسور، کندانسور و اواپراتور باشند ( اگر سیستم برای فعالیت به عنوان پمپ حرارتی طراحی شده باشند این اجزا می توانندگرم کننده باشند.). این تجهیزات نیاز به استراتژی هایی برای تعمیر و نگهداری هواساز دارند. اجزای گرم کننده اولیه می توانند شامل کوره ی گاز یا کویل با مقاومت الکتریکی باشند. هوا ساز اتاق تمیز نوسانات ناشی از اختلاف فشار در فضاهای تمیز، نوسانات ناشی از دما و رطوبت نسبی در اتاق های تمیز و تغییرات حاصل از تعویض هوا را تحت کنترل دارد. هواساز هایژنیک در مکان های حساس مثل بیمارستان ها و مراکز تولیدی و صنایع تولیدی استفاده می شود.

دستگاه ایرواشر چیست؟ قیمت کاربرد ایر واشر انواع-بتا تهویه

در این روش علاوه بر این که رسوبات سرسخت از تمام منافذ، جداره داخلی لوله‌ها و بدنه خارجی کاملا پاک می‌شوند، جمع آوری پسماند آسان است و برای محیط زیست هم خطری ندارد. علاوه بر این دشواری دسترسی به جدار داخلی لوله‌های دارای قطر کم و طول زیاد و مشکل زمان برای شستشوی تعداد بالای لوله هم بر طرف خواهد شد. به همین منظور پیشنهاد میکنیم پیش از خرید هرگونه دستگاه صنعتی و یا اقدام به ثبت سفارش و طراحی مبدل حرارتی پوسته لوله و صفحه ای، با مشاوران برجسته گروه صنعتی مهتاب گستر تماس حاصل نمایید. با مقادیری که اکنون برای Q ، U و ΔTm در دسترس است، می توان برآورد اولیه برای «سطح انتقال حرارت مورد نیاز برای طراحی مبدل حرارتی پوسته لوله» را از معادله محاسبه کرد.

انواع انتقال حرارت در مبدلهای گرمایی

افت فشار در نازل برابر 10 متر و بقیه فشار تبدیل به سرعت می گردد. که ایرواشرهای class 4 ، class 6 را Single Bank و ایرواشر class 8 را Double Bank می نامند. انواع ایرواشر را می توان بر اساس معیارهای متفاوتی ، تقسیم بندی کرد. این که سیستم ایرواشر از چه قطعاتی ساخته شده ، به عوامل مختلفی مانند استقلال دستگاه و قابلیت های آن بستگی دارد. گرمای مورد نیاز ایرواشر باید از طریق یک منبع گرما مانند پکیج ، بویلر و … تولید شود.

دسته بندی کلاس‌های ایرواشر

با توجه به محیط مورد استفاده و نیاز مصرف کننده میتوان این فیلترها را در دستگاه مورد استفاده قرار داد. ایرواشر نوعی دستگاه هواساز است که دارای مکانیزم ساده‌ای جهت گرمایش و سرمایش، مناسب برای چهار فصل در صنعت تهویه مطبوع میباشد. یکی دیگر از انواع ایرواشر که پرکاربرد نیز هست، ایرواشر دیواری است. این دستگاه‌ها برای مکان‌های کوچک مناسب هستند و به سادگی می‌توانند هوای یک خانه را خنک کنند. در این نوع ایرواشر در صورتی که نیاز داشته باشید، می‌توانید یک فیلتر هوا نیز قرار دهید تا هوایی که دستگاه از خود خارج می‌کند، تمیز باشد. ایرواشرهای دیواری در دو کلاس 4 و 6 در بازار موجود هستند و به همین دلیل است که در فضا‌های کوچک استفاده بیشتری از آن‌‌ها می‌شود.

طراحی مبدل حرارتی پوسته لوله مهتاب گستر-بتا تهویه

فشار تست نشتی در فن کویل اتمسفر معادل ۶ بارو سطح صدای این دستگاه در ظرفیت های بالا زیر ۷۵ دسیبل است. ، مانع از ورود هرگونه آلودگی و مواد آلاینده و عوامل بیماری زا به محیط داخلی می شود. بر این اساس، محیطی بهینه و ایده آل و استریل شده برای کاربر و مصرف کننده فراهم می گردد. فیلترهای تصفیه هوای دستگاه علاوه بر کارایی و کیفیت بالا، قابل شستشو بوده و از طول عمر بهینه و مطلوبی برخوردار می باشند. به منظور افزایش راندمان و قدرت برودتی سیستم، تمیزی و سرویس فیلتر تصفیه هوا بسیار اهمیت دارد.

آب گرم درون کویل توسط یک پمپ از دیگ تغذیه شده و مجدداً باز می گردد. دسته دوم هواسازهایی هستند که تماما هوای برگشتی از داخل محیط را دوباره به دمای مطلوب رسانده و به محیط برمی گردانند. 3-کنترل ظرفیت از طریق نصب دمپرهای اتومات بر روی دریچه‌های هوا (هوای تازه، هوای برگشت، هوای ورودی و خروجی) این دمپرها از ترموستاتهای تعبیه شده فرمان میگیرند. مدلی دیگر از خانواده هواسازها که می‌تواند به همراه تولید هوای خنک رطوبت لازم را تامین نمایید دستگاه ایرواشر می‌باشد. سیستم هیت­ریکاوری دستگاهی از نوع مبدل‌های حرارتی می‌باشد که بین دو منبع هوایی یعنی جریان هوای تازه ورودی به سیستم و جریان هوای خروجی از ساختمان قرار گرفته و عمل تبادل حرارت را بین آن­ها ممکن می‌سازد و از هدر رفت انرژی جلوگیری می‌کند.

 • تعدیل کردن هوا ، معمولا در فصل بهار و پاییز، که میتواند شامل نقطه تنظیم هوای تغذیه در دمای بالاتر برای سردسازی و در دمای پایین تر برای گرمایش باشد.
 • بدین صورت که در فصل گرم آب سرد در کویل ها در جریان است که به آن هواساز سرمایشی و در فصل سرد آب گرم در کویل جریان دارد که به آن هواساز گرمایشی گفته می شود.
 • مثلا یک ساختمان مسکونی یا اداری را در نظر بگیرید که بخواهیم دمای هوا در هر اتاق توسط کاربر همان اتاق و بدون اینکه تاثیری بر عملکرد سایر اتاق ها داشته باشد ، تنظیم شود که در این صورت فقط باید از فن کویل ها استفاده کرد.
 • در هوارسان می توانید کویل های مختلف به همراه فیلتر ها و انواع فن استفاده کنید ولی در ایرواشر محدودیت های زیادی داریم.
 • در بعضی از دستگاههای هواساز با توجه به شرایط از ماده مبرد در داخل کویل استفاده می شود.

گروه صنعتی تهویه نگار، متخصص در طراحی و عرضه مناسب ترین سیستم های برودتی و تهویه مطبوع، مطابق با نیاز واقعی مشتری و امکانات مالی کارفرمایان محترم، آماده ارائه انواع هواساز (معمولی، بهداشتی یا بیمارستانی و سقفی توکار) در ظرفیت های مختلف می باشد. کویل­ هایی هستند که از جریان آب سرد تولیدی چیلر با دمای 7 درجه سانتی گراد برای سرمایش و از جریان آب گرم تولیدی دیگ با دمای 82 درجه سانتی گراد برای گرمایش استفاده می­ کنند. از بخار آب گرم نیز می­ توان در کویل­ های گرمایش غیرمستقیم بهره گرفت. اما بطور کلی می توان گفت، استفاده از دستگاه هواساز برای فضاهایی رایج است که مساحت زیاد و یکپارچه ای داشته و یا به حجم قابل توجهی هوای تازه نیاز دارند.

چگونگی تشخیص نقص در تعمیر و نگهداری هواساز

به مبدل هایی که فرایند انتقال دما را به وسیله هوا انجام می دهند، مبدل های هواخنک گفته می شود. مجموعه تخصصی دماتجهیز علاوه بر جواز کسب معتبر از اتحادیه صنف شوفاژ و تهویه مطبوع، دارای نماد اعتماد الکترونیکی بوده و فعالیت سایت فروشگاهی خود را از سال 1383 در دفتر مرکزی تهران آغاز نموده است. جنس لوله ها معمولا از آلومینیوم، مس، فولاد کربنی، برنج، آلیاژ نیکل، فولاد ضد زنگ است، بسیار طبیعی است که نوع فلزی که انتخاب می کنید تاثیر مستقیمی بر روی قیمت داشته باشد. صفحات با شیارهای کم عمق برای سیالات با ویسکوزیته کم و صفحات با شیارهای عمیق برای سیالات با ویسکوزیته بالا کاربرد دارند. مناسب برای سیالات با ضریب رسوب بالا بخاطر شیارهای روی صفحات و ایجاد جریان توربولانسی. لوله‌های مستقیم احتیاج به دو صفحه لوله دارند ولی لوله‌های –Uشکل فقط یک صفحه لوله به کار می‌رود.

فن کویل ایرانی مانلی ساخت ایران شرکت تهویه مانلی بهترین کیفیت و خدمات تهویه مطبوع-بتا تهویه

هر هواساز دارای چند بخش تشکیل دهنده اصلی می باشد که در ادامه به مهترین آن ها می پردازیم. اتصال دهانه خروجی هواساز به کانال کشی مطابق ضوابط و قوانین استاندارد باشد. در مدلهای صنعتی به دلیل ابعاد بزرگ این دستگاه باید بصورت دمونتاژ به محل ارسال گردد بنابراین جهت نصب نیازمند نصاب خبره می باشید. اگر بخوایم برای باز بودن درب اتاقی که HVAC کار میکنه و برای افت فشار هوا سیگنالی داشته باشیم چه کاری باید انجام بدید و چه تجهیزی رو پیشنهاد میدید. جهت کسب اطلاعات بیشتر و نیز دریافت مشخصات فنی کامل و استعلام قیمت، با گروه صنعتی تهویه نگار تماس حاصل فرمائید. شایان ذکر است؛ فروش تمامی محصولات این مجموعه در سراسر کشور امکان پذیر خواهد بود.

برج خنک کننده یک دستگاه استوانه ای گرد است که مخروطی یا مکعبی شکل است. همه برج‌های خنک‌ کننده، از جمله برج‌های خنک‌ کننده تجاری و صنعتی، بر اساس اصل حذف کردن گرما از آب با تبخیر بخش کوچکی از آب که از طریق دستگاه به گردش در می‌آیند، کار می‌کنند. مخلوط شدن آب گرم و هوای خنک‌تر، گرمای نهان تبخیر را آزاد می‌کند و باعث خنک شدن آب می‌شود. وقتی از بالای یک ساختمان بلند به پایین نگاه کنید، ممکن است متوجه واحدهای مربعی با فن در بالای آن‌ها در ساختمان شوید، آن‌ها برج‌های خنک کننده آب هستند. مسلماً پاسخ به سوال فوق کمک بسزایی به انتخاب صحیح یک کولینگ تاور در یک واحد صنعتی خواهد کرد.

 • به جهت محافظت ویژه از دستگاه، در دماهای محیطی سرد (پاییز و زمستان) آب تشتک را خالی نمایید.
 • این نوع لوور از جنس فایبرگلاس است و تعداد زیادی تیغه دارد و از فضای خالی بین این تیغه ها هوای لازم وارد برج می شود.
 • در این نوع تا زمانی که فن روشن است جریان هوا بین محیط داخل برج و بیرون برقرار است همچنین نسبت به برج‌های بدون فن فضای کمتری را اشغال می‌کنند.
 • در برج‌های فن دار یک یا چند فن وظیفه به جریان درآوردن هوا را در داخل برج خنک کن دارند.
 • برخی از محصولات با توجه به قدرت مکانیکی و کارایی قابل مقایسه با حلقه های پال هستند.

یکی از مشکلاتی که می‌تواند این نازل‌ها داشته باشد، گرفتگی آن پس از مدتی کارکرد می‌باشد که هرچند وقت یک بار باید عمل سرویس و رسوب زدایی آن صورت گیرد. در این فرآیند مقدار گرمای حذف شده از هوا برابر است با مقدار گرمای جذب شده توسط آب به عنوان گرمای نهان تبخیر. اگر آب در دستگاه‌های سرمایش تبخیری به گردش در آید پس از مدتی دمای آب گردشی و ذخیره در مخزن، به دمای هوای مرطوب ورودی می‌رسد. مناطقی که از شرایط اقلیمی شرجی و مرطوبی برخوردار هستند برای استفاده از ایرواشر ها مناسب نیستند، چرا که رطوبت ایجاد شده توسط این دستگاه به حد کافی زیاد است و ترکیب آن با رطوبت هوا شرایط ناخوشایندی را ایجاد می نماید. در ایر واشرهای کلاس 8 میزان دبی ایجاد شده به ازای هر 1000 متر مکعب هوای عبوری، 2.3 متر مکعب در ساعت می باشد.

با استفاده از فن کویل های چهار لوله ای می توان علاوه بر آنکه بخشی از یک ساختمان را سرد و بخش دیگری را گرم نمود، همچنین قادر خواهیم بود در ساعات مختلف شبانه روز، هوای سرد و یا هوای گرم را در یک فضای واحد تأمین نماییم. فن کویل دارای انواع مختلفی می باشند و در قالب برند های مختلفی نیز ارائه می شود به همین دلیل توصیه می شود جهت اطلاع از قیمت های فن کویل با کارشناسان این حوزه مشورت نمایید. از ترموستات در فن کویل های سقفی و کانالی و از کلید سلکتوری در فن کویل های زمینی استفاده می شود که جهت کنترل دور، خاموش و روشن کردن، از ترموستات و کلید سلکتوری استفاده می شود. فن کویل دیواری جزء جدیدترین تکنولوژی های فن کویل می باشد که بسیار مورد توجه کارشناسان قرار گرفته است. فن کویل دیواری از لحاظ ظاهری مانند اسپیلت دیواری است و در بسیاری از مواقع قابل تشخیص نیست که به همین دلیل به آن طرح اسپلیت نیز گفته می شود. در جدول زیر هر کدام از انواع یونیت های داخلی بر اساس عوامل مختلفی همچون ظرفیت هوادهی، ظرفیت گرمایشی، ظرفیت سرمایشی و سطح صدای تولیدی دسته بندی شده اند.

دستگاه هواساز صنعتی تهویه سازان-بتا تهویه

اگر دور موتور کاهش پیدا نکند، انرژی به درستی به پروانه انتقال داده نمی شود. در این برج رشد جلبک ها بسیار محدود است ، زیرا لوله های جانبی یک واحد بسته هستند و در معرض تابش مستقیم آفتاب نیستند. مصرف برق آنها کمتر از نوع جریان متقاطع است و از مزیت نگهداری آسان برخوردار است. در ابتدای این بخش توضیحی مختصر در خصوص انواع نیروگاه تولید برق بیان می کنیم. به صورت کلی نیروگاه ها را می توان به 4 گروه نیروگاه حرارتی، نیروگاه آبی، نیروگاه بادی و نیروگاه خورشیدی تقسیم نمود.

پکینگ برج خنک کننده

از آنجا که داخل سقف نصب می شود ، صدای کمتری نسبت به مدل های دیگر ، منتشر می شود. برای نصب انواع فن کویل های سقفی نوع کاستی (یک طرفه یا چهار طرفه و …) به سقف کاذب نیاز بوده تا بتوان متعلقات آن را پشت سقف کاذب از دید پنهان نمود. ولی برای نوع سقفی توکار نیازی به سقف کاذب نیست و متعلقات آن معمولا در قسمتی از سقف (معمولا ورودی راهرو یا اتاق) نصب و از دید پنهان می شود. از نظر قیمت نیز نوع سقفی توکار در ظرفیت های هوادهی برابر نسبت به انواع دیگر بسیار کمتر است. برای مثال در ظرفیت ۶۰۰ CFM قیمت فن کویل سقفی توکار حدودا نصف انواع دیگر است. فن کویل‌ها از لحاظ نوع سرمایش و گرمایش در دو نوع دو لوله و چهار لوله هستند.

فن کویل سقفی – زمینی گرین مدل GFF1000P1

زیرا هر نوع هوارسان دارای ملاحظاتی است که هنگام نصب و تعمیر باید در نظر گرفته شود. در مورد قیمت این دستگاه ها نیز بسته به عواملی مانند ظرفیت، برند، کیفیت بدنه و… قیمت این دستگاه ها متغیر است. از جمله معایب این دستگاه این است که نمی توان به تنهایی از آن در سرمایش یا گرمایش ساختمان هایی استفاده کرد که باید هر قسمت و هر اتاق به طور مجزا و مستقل تهویه شود.

در فصول گرم شیرهای کویل گرمایشی را خاموش کنید

پس از آشنایی مختصری که با سیستم ایرواشر‌ها کسب کردیم، لازم است مزایا و معایب دستگاه را نیز بررسی کنیم. در سایت مجموعه تخصصی دماتجهیز، اطلاعات فنی ده ها مدل از انواع ایرواشر ، از انواع برندهای معتبر با گارانتی اصلی، جهت برخورداری شما عزیزان از حس خوب خرید بهینه و هوشمند ارائه گردیده است. ایرواشر هوا را به بیرون می‌دهد یعنی جایی که مردم در آنجا تنفس می کنند، به این دلیل هوا باید تمیز و عاری از هر گونه بو بوده و آلودگی باشد.

ایرواشر پشت بامی چیست و عملکرد آن

از طرفی به سبب بزرگ بودن تنش برشی در گوشه صفحات، میزان رسوب در این مبدل‌ها بسیار کم‌تر میشود. این ویژگی‌های مثبت مبدل صفحه‌ای، باعث شده امروزه مبدل‌های صفحه‌ای به میزان گسترده‌ای در صنایع مختلف به‌کار گرفته شوند. البته این مدل نسبت به مبدل‌های پوسته و لوله، فشار‌های کم‌تری را تحمل می‌کند.

انواع مبدل‌ حرارتی براساس ساختار طراحی

زمانی که فضا بزرگ باشد و به ظرفیت بیشتری نیاز داریم ، از فن کویل کانالی استفاده می کنیم. دلیل این نام گذاری این است که برای این نوع ، باید داکت یا کانال کشی انجام شود. فن کویل سقفی روکار ، دارای کابین است تا دارای ظاهری مناسب تری باشد و نیازی به مخفی کردن آن در سقف نیست. فن کویل وظیفه توزیع گرما و سرمای تامین شده از سیستم گرمایش مرکزی و چیلر را بر عهده دارد. فن‌کویل‌های کاستی به لحاظ قیمت گرانتر از فن‌کویل‌های سقفی توکار می باشند، چراکه پنل این دستگاهها مجهز به بورد الکتریکی هوشمند و دارای ریموت کنترل هستند.

یکی از این مدل ها فن کوئل سقفی-زمینی است که قابل نصب بر روی زمین یا روی دیوار و همچنین قابل نصب بین سقف و دیوار می‌باشد. این فن ها بر اساس شکل ظاهری، محل نصب و نوع کارایی به چندین دسته تقسیم میشوند که شما باید با مشاوره با متخصصین درباره این شاخص ها، بتوانید سیستم مناسب را برای فضای خود انتخاب کنید. برای مثال وقتی آب با دمای ۵۰ یا ۶۰ درجه سانتی گراد وارد کویل می‌شود، از طریق فنی که پشت کویل قرار دارد، هوای اتاق رو سریع گرم می‌شود؛ یا در حالتی که آب با دمای ۵ تا ۱۰ درجه وارد کویل می‌شود، هوای اتاق سریع سرد می‌شود. نحوه انتقال حرارت در این وسیله بحث پیچیده ای است که در اینجا به آن نمی‌پردازیم. به منظور جمع آوری آب حاصل از تقطیر رطوبت هوا روی کویل فن کویل ها در فصل تابستان، نصب لوله ½ اینچ درین از سینی زیرکویل تا محل تخلیه این آبها برای هر فن کویل لازم است. فن ها معمولاً در انواع کم فشار(۳۰پاسکال) و نوع پرفشار،۱۲۰پاسکال (جهت فن کویل های کانالی) تولید می‌شوند و توان حرکت فن توسط الکتروموتور ایجاد می شود که خود الکتروموتورها دارای تنوع زیادی هستند.

 • این هوای گرم و سرد به دست آمده به فرآیند هوادهی به محیط برند بتا تهویه تزریق می‌شود.
 • این مدل تنها از شرکت آسا تهویه قابل تهیه است و مدل مشابه در ایران موجود نیست.
 • لوله کشی در حالت توکار درون ساختمان قرار می گیرد و در حالت روکار نیز بر روی دیوار خواهد بود.
 • این دستگاه توسط کارخانه های داخلی و خارجی تولید شده و در بازار با رقابت زیادی عرضه می گردد.
 • فن کویل زمینی در ظرفیت های هوادهی 200 الی 1000 CFM طراحی و تولید می شود.
 • خواستم تشکر کنم ازتون بابت کیفیت فوق العاده محصلات، هفته پیش چند خرید فن کویل از آسا تهویه داشتم.
توانایی کنترل دمای محیط از مزیت اصلی استفاده از فن کویل به جای بخاری و کولر است. مکش هوا در فن کویل کاستی از رویه داخلی و پرتاب هوا از دریچه های کناری صورت می گیرد. عملکرد این دستگاه در قیمت فن کویل تاثیر بسیار زیادی دارد، مسلم است که قیمت بسته به نوع کارایی آن تعیین خواهد شد. این دستگاه پنل ABS، کویل مسی، فن گلیمری و ریموت کنترل است و نیازی به نصب ترموستات دیواری ندارد. جهت فن کویل حائز اهمیت است چرا که گاهی طراحی ها به صورتی است که امکان تغییر وجود ندارد و اگر در هنگام خرید به این نکته توجه نشود، دستگاه دیگر قابل استفاده برای شما نیست. به طور کلی به هر کویل دو لوله متصل می شود که یکی از آن ها لوله آب گرم و سرد برای ورود آب در زمستان و تابستان و دیگری مخصوص برگشت آب به موتور خانه مرکزی است.

فن کویل ها اساساً تجهیزات پیچیده ای نیستند و از قطعات و مؤلفه های متعددی تشکیل نشده اند. مدل کاستی خود یکی از انواع دسته بندی های افقی است و مشابه مدل سقفی است. از ورق گالولنیزه عایق کاری شده مجهز به پلنیوم باکس فابریک با قابلیت مکش از زیر یا پشت دستگاه تهیه شده است که جعبه برق های طراحی شده برای اتصالات الکتریکی، ضد آب است. بدنه فن کویل ها برای جلوگیری از اتلاف حرارت، کاهش صدا و تقطیر نشدن بدنه از داخل و خارج به طور کلی عایق بندی می شود. کویل دستگاه ها بسته به نوع دستگاه و ظرفیت حرارتی می تواند از نوع دو ردیفه تا شش ردیفه باشد. در ابتدا تمامی قطعات فن کویل مانلی قبل از شروع فرآیند ساخت به صورت جداگانه تست و بررسی می شوند و در صورت وجود نقص در آن ها از خط تولید خارج می گردند.