شیر گیوتینی چیست؟ کاربرد شیر گیوتینی پیکاتک | kasrasaran

نوع استم این محصول به دو حالت پیچی و پیستونی می باشد و که در هر دو حالت باید از ورود گرد و غبار جلوگیری کرد و روانکاری با روغن و گیربکس در زمان بندی تعمیر و نگهداری انجام شود. شافت یا همان استم از جنس استیل و یا فولاد تولید می شود که رزوه های آن را عملیات خرارتی کرده تا در برابر سایش و فشار مقاوم باشد. همان طور که از نام این شیر مشخص است به کمک دروازه ای که در مسیر حرکت سیال قابل تغییر مکان دادن می باشد عمل می نماید؛ این دروازه به صورت عمودی در مسیر جریان حرکت کرده ودر موارد لزوم جریان را قطع و یا بر قرار می کند. نوع عملگر در دو حالت فلکه ای و اهرمی مونتاژ می شود که در هر در مورد اپراتور باید به روش دستی به عنوان محرک باشد، زمان باز و بسته شدن در این محصول نسبت به عملگر پنوماتیک بیشتر می باشد.

بیست وپنجمین نمایشگاه صنعت ساختمان شیراز

با توجه به تعداد بیشمار شیرآلات همینطور نقش بسیار مهمی که در صنعت ایفا می‌کنند در این مقاله با پتروایلیا همراه باشید تا با کاربردهای گوناگون و همچنین مزایا و معایب شیرآلات صنعتی به طور این فرم تماس کامل آشنا شوید. شیرهای تیغه ای در سایزهای 50 تا 300 میلیمتر تولید می شوند و در فشار کاری 10 بار مورد استفاده قرار می گیرند. سیت و سیت رینگ این محصول با توجه به نوع سیال و فشار و میزان حرارت در جنس های مختلف استیل و لاستیک و تفلون و برنز تولید و مونتاژ می شود. بدنه با روش ریخته گری با جنس های فولاد و چدن و استیل و آلومینیوم برنز در مدل های ویفری و لاگ یا همان دور  شوراخ تولید می شوند و بعد از قالب  گیری و ذوب ریزی بدنه عملیات حرارتی و تراشکاری و پرداخت کاری انجام می شود. سایز پکینگ‌ها و میزان لقی آن‌ها در استاندارد API-600 مشخص شده‌است. هندل، اهرم یا دسته ای می باشد که توسط آن می‌توان شیر را از بیرون بست و یا باز نمود.

  • شیرهای گیوتینی بیشتر برای کنترل مایعاتی استفاده می شوند که حجم بالایی مواد جامد دارند.
  • دستگاه آب شیرین کن اسمز معکوس (RO) که جهت آبیاری استفاده میشود.
  • • از آنجایی که فیلر آن ترکیبی از پنبه نسوز و گرافیت است، سطح مقاومت دمایی آن بالاتر است.
  • چنانچه سوال و یا نقطه نظری درباره انتخاب و خرید شیر چاقویی یا شیر چاقویی دارید از طریق کامنت در انتهای این مطلب و یا از طریق راه های ارتباطی با ما در ارتباط باشید.
  • تلاطم یا ضربه قوچی در سیال، نسبت به سایر شیر های قطع و وصل مانند پلاگ ولو یا شیر پروانه ای ایجاد نخواهد کرد.
این محصول را می توان هم به روش دستی توسط اپراتور و هم به روش اتوماتیک با PLC کنترل کرد، با توجه به درجه حرارت سیال می توان سیت یا لاینر آن را از جنس EPDM و NBR و … مونتاژ نمود. جنس استیل با توجه به نوع سیال و درجه حرارت در گرید های مختلف 304 و 316 و 316L تولید می شوند و معمولا با عملگر پنوماتیک از همان گرید شیر مونتاژ و استفاده می شود. دیسک این محصول معمولا به دلیل برخورد با سیال همیشه از جنس بدنه مقاوم به خوردگی و سایش بالاتری دارد و از جنس های استیل و فولاد با پوشش کرم و آلومینیوم برنز تولید می شوند. عملگر، یک مکانیزم یا دستگاه است که به کمک آن می‌توان شیر را از بیرون و از راه دور یا نزدیک، باز یا بسته کرد. بعضی از شیرها مثل شیرهای یک طرفه بدون هندویل یا عملگری هستند.

نحوه عملکرد

این شیر باید در حالت کاملاً باز یا کاملاً بسته قرار بگیرد یعنی فقط برای قطع و وصل جریان از آن استفاده می‌شود و گزینه مناسبی برای تنظیم جریان نمی‌باشد. شیر چاقویی یا شیر گیوتینی معمولا به صورت دستی باز و بسته می شود اما این شیر قابلیت کوپل شدن با انواع اکچویتور برقی و اکچویتور پنوماتیک را به منظور کاربرد به صورت اتوماتیک در سیستم اتوماسیون صنعتی را نیز دارد. در این فرآیند با حذف اپراتور، از عملگرها برای کنترل سیستم از راه دور استفاده می شود. تجهیز صنعت وارد کننده و تامین کننده انواع شیرآلات صنعتی و پایپینگی. شامل انواع کنترل ولو، شیر یکطرفه یا چک ولو، شیر بشقابی، شیر کشویی، شیر سماوری، شیر توپی و شیر پروانه ای میباشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص قیمت ها و مشاوره فنی با کارشناسان فنی و فروش ما در تماس باشید.

حداقل قطر استم در شیرهای دروازه ای در جداول استاندارد API-600 آورده شده‌ است. رزوه‌های استم از نوع دنده ذوزنقه‌ای است که مختص انتقال قدرت بوده و دنده‌ها به صورت چپ گرد می‌باشند. چپ گرد بودن به این دلیل است تا هنگام چرخش هندویل در جهت عقربه‌های ساعت شیر بسته شود.

بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان، سرمایشی و گرمایشی مشهد خرداد 1402

شیر گیوتینی چیست؟ کاربرد شیر گیوتینی پیکاتک | kasrasaran