همگردی سایت جامع گردشگری و توریسم، ایرانگردی و جهانگردی

از سال ۱۸۰۷ میلادی، راهنمایان گردشگری تفریحاتی چون کوه‌نوردی، یخ نوردی، شکار و ماهیگیری، مشاهده شفق قطبی، و تجربه زندگی اسکیمویی را برای گردشگران قطبی پیشنهاد می‌کرده‌اند. توماس کوک یکی از اولین کارآفرینان صنعت توریسم بود که افراد را به قطب شمال دعوت کرد. سفر گردشگران قطبی به قطب جنوب از حدود ۵۰ سال پیش آغاز شده‌است و بنابر آمارهای جهانی، از سال ۲۰۰۰ میلادی تعداد گردشگران قطب جنوب سالانه بین ۸۰۰ تا ۳۷۰۰ نفر بوده‌است. زائران کلیسای اعظم کانتربوری در انگلستان مسافرت خود را مسافرتی مذهبی دانسته و آن را تجربه‌ای در روز تعطیل خود تلقی می‌کردند. البته اشکال سکولار آن نیز شکل گرفته‌اند که می‌توان از بازدید از مقبره جیم موریسون درگورستان پرلاشز نام برد. در طی قرن شانزدهم در انگلستان برگزاری تورهای بزرگ تفریحی کاملاً مرسوم بود.

اگر امکان سفر برایتان مهیا نیست و عاشق بازدید از موزه‌هایی نظیر موزه‌ی بریتانیا هستید، می‌توانید با تور مجازی به این خواسته خود برسید. در نامگذاری بسیاری از این مناطق ردپایی از اصل و ریشه بریتانیایی دیده می‌شود؛ مثلاً در نیس که اولین مرکز تفریحی ایام تعطیلات در فرانسه بود مراسم ویژه‌ای به نام پرومناد دزانگلی برگزار می‌شود. در بسیاری از دیگر ایام تاریخی قاره اروپا و حتی نامگذاری هتل‌های قصرگونه نیز این قاعده مستثنی نیستند و نام‌هایی چون هتل بریستول، کارلتون و مجستیک جملگی نشان از تأثیرگذاری‌های مشتری‌های انگلیسی دارند.

شما می‌توانید این مکان را برای سفرهای گروهی یا خانوادگی رزرو کرده و خاطراتی به یادماندنی در کنار عزیزانتان ثبت کنید. لازم به ذکر است، حرم امام رضا جزو مکان‌های ویژه و پرطرفدار این شهر محسوب می‌شود. ناگفته نماند، این بنا به قدری زیبا و جذاب است که ارزش چندین بار رفتن را دارد پس، پیشنهاد می‌شود برای نزدیک بودن به این مکان مذهبی، هتل قصر طلایی مشهد را رزرو کنید.

به اطلاع پژوهشگران و همراهان گرامی می‌رساند نشریۀ گردشگری فرهنگ طبق مصوبۀ کمیسیون نشریات علمی معاونت پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری موفق به کسب درجۀ علمی شده است. با کمال مسرت به استحضار می رساند که فصلنامه گردشگری شهری در ارزیابی اخیر پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC)  دارای رتبه Q1 و ضریب تأثیر 1.188 را کسب نموده است. شرکت سامانه سفیران مهر همگردی با سایت همگردی؛ به عنوان اولین سایت گردشگری ایران با قابلیت های مشارکت کاربران خود، دارای اطلاعات جامع و کاملی در خصوص ایرانگردی و جهانگردی است. همگردی شامل اطلاعات جامعی در خصوص جاذبه های گردشگری ایران و جهان، راهنمای حرفه ای ایرانگردی و جهانگردی و اخبار و مقالات کاربردی حوزه گردشگری است. همگردی به شما این امکان را می دهد تا اوقات فراغت خود را برای یک برنامه گردشگری درون شهری یا برون شهری به خوبی برنامه ریزی کنید و یک راهنمای سفر کاربردی داشته باشید.

متخصصین گردشگری هم برای پروازهای اروپایی مثل پاریس و اوستند از آن‌ها استفاده می‌کردند. ولادیمیر رایتس روش نوینی را برای گردشگری در ۲۰ می ۱۹۵۰ در شرکت جدید التأسیس افق، یا هورایزن ابداع کرد و طی آن سفر دوهفته‌ای به کالوی را طراحی نمود. مسافران می‌توانستند در چادرهای سفر بخوابند و دو وعده غذا و شراب محلی بخورند. ظرف مدت ۱۰ سال شرکت وی گردشگری گروهی را شروع کرده بود و مقاصد پالما دومایورکا (۱۹۵۲)، لوردس (۱۹۵۳)، کوستا براوا (۱۹۵۴)، آلگیرو (۱۹۵۴)، دمینورکا (۱۹۵۵)، پورتو (۱۹۵۶)، کازابلانکا (۱۹۵۷) و کاستا دلسول (۱۹۵۹) را پوشش می‌داد.

همان‌‎طور که از اسم آن پیدا است، سفر به مناطق غیرشهری که جمعیتی در قالب یه روستا زندگی می‌‎کنند اطلاق می‌‎شود. مناطق روستایی، پارک‎‌های ملی، جنگل‌‎ها، روستاهای کویری و مناطق کوهستانی، مکان‎‏‌هایی از این دسته شمرده می‌‎شوند. این مدل از گردشگری، بیان‎گر زندگی، فرهنگ، هنر و میراث منطقه روستایی بوده که به دو عامل محیط زیست و تعاملات انسانی وابسته است. لازم به ذکر است، بوم‌گردی اصولی با رعایت قواعد مهم، تنها اثری که باید از شما در طبیعت به‌جا بگذارد، رد پای شما است و دستاورد شما از این تجربه، عکس‌هایی باشد که به عنوان خاطره ثبت کرده‌اید.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار