40 مدل باربیکیو گازی و زغالی قیمت خرید انواع باربیکیو

اگر امکان این را دارید که بعد از هر استفاده کباب پز را نظافت کنید ، می توانید یک شرایط ایده آل برای کباب پز خود ایجاد کنید . در غیر این صورت سعی کنید به صورت دوره‌ای بعد از هر دو یا سه بار ، استفاده از باربیکیو آن را نظافت کنید . برای نظافت باربیکیو فضای ممکن سعی کنید از آب استفاده نکنید ، استفاده از آب می‌تواند باعث افزایش میزان زنگ زدگی فلز شود . البته در باربیکیو ها از رنگهای کوره ای الکترواستاتیک استفاده می‌شود ، که کاملاً قابل شستشو می باشند . اما گاهی اوقات ممکن است بر اثر ضربه یا خراشیدگی ، قسمتی از رنگ کنده شود و یا ترک بردارد .

قیمت خرید انواع باربیکیو

بدین منظور پیشنهاد می‌کنم با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید تا با توجه به شرایط‌تان شما را برای خرید بهترین مدل باربیکیو گازی راهنمایی کنند. نکته‌ی بعدی که باید به هنگام خرید باربیکیو به آن توجه کنید، این است که فضای فیزیکی خود را در نظر بگیرید. برای مثال اگر بالکن کوچکی دارید، پس انتخاب‌های شما محدود خواهد بود. خوشبختانه امروزه باربیکیوها در اندازه‌های متنوعی در بازار موجود هستند و شما به راحتی می‌توانید مدلی متناسب با فضای مدنظرتان را بیابید. همانطور که در بالا اشاره کردیم انواع باربیکیو‌ به سه نوع گازی، ذغالی و گازی ذغالی تقسیم می‎شود.

  • این ویژگی باعث می‌شود تا در صورت خرابی یک قطعه امکان تعویض یا تعمیر آن وجود داشته باشد.
  • برند آذر افروز یکی از محبوب ترین برندهای تولید کنند باربیکیو است که از سال 1390 در این عرصه فعالیت دارد.
  • درضمن باربیکیو گازی دارای اندازه‌های مختلفی است و حتی در تراس‌های کوچک نیز قابل استفاده است.
  • باید فاصله توری تا آتش طبق فاصله استاندارد باشد تا حرارت بیش از حد آتش مواد غذایی را خراب نکند در واقع مواد غذایی باید با حرارت توری پخته شوند نه آتش.
  • به عنوان مثال در مورد باربیکیو هایی که به صورت آجری یا سنگی می باشند .

معمولا اکثر باربیکیوهای ذغالی زمان بیشتری نسبت به باربیکیو گازی برای آماده شدن نیاز دارند. البته باربیکوهای ذغالی دارای فن دمنده هستند که احتراق ذغا‌ل‌ها را تسریع می‌بخشند. فن دمنده در باربیکیو ذغالی را می‌توان شبیه به تنظیم شعله در باربیکیو گازی دانست.

40 مدل باربیکیو گازی و زغالی قیمت خرید انواع باربیکیو در بیشتر باربیکیوهای گران قیمت از صفحه های استیل ضد زنگ قیمت کباب پز استفاده می شود. علت قیمت بالای باربیکیوهای صفحه استیل ضدرنگ این است که دارای جنس و طول عمر بسیار خوبی نیز هستند. درست است که این صفحات در هنگام خرید باربیکیو هزینه بیشتری برای شما دارد؛ اما به دلیل آنکه طول عمر و کیفیت بالایی دارند، بسیار به صرفه هستند. بر خلاف باربیکیو زغالی، زمان آماده سازی کباب پز گازی بسیار کوتاه است و نیازی به منتظر ماندن برای گرم شدن آن نیست. همچنین دردسرهایی چون روشن کردن زغال و پخش شدن خاکستر را نیز در این مدل‌ها نخواهید داشت. برای شستن این باربیکیو ها کافی است تا صفحه های گریل را زیر شیر آب گرم با مایع ظرفشویی بشویید.

در این نوع از باربیکیوها، مواد غذایی در معرض شعله‌های مستقیم گاز قرار گرفته و بر روی یک سطح جداگانه‌ای کباب می‌شوند. البته نظافت فقط محدود به باربیکیو ذغالی نمی‌باشد ، بلکه تمام باربیکیو و کباب پس نیاز به نظافت دارند . زمانی که شما از باربیکیو برای پخت و پز یا آماده کردن کباب استفاده می کنید ، چربی ها و باقی مانده های غذا که بر روی کباب پز باقی می ماند ، می تواند آلودگی های زیادی به وجود آورد . هر میزان که سریعتر اقدام به تمیز کردن این چربی‌ ها کنید ، پاک کردن آنها آسان می شود . برخی از انواع باربیکیو های ویلایی به صورت سایبان دار می باشند .

آتشدان بوفالو مدل FPS

محدوده دما دربار بیکیو ذغالی بالاتر از 1200 فارنهایت است در حالی که در باربیکیو گازی محدوده دما 225 تا 600 درجه فارنهایت است. کنترل دما در کباب پز زغالی نیاز به توجه مداومی دارد، در حالی که تنظیم آن درباربیکیو گاز آسان است و این یک تفاوت در باربیکیو های گاز و ذغالی به شمار می آید. دیگر تفاوت کباب پز های گاز و ذغالی در این است که نوع ذغالی را باید مرتب از خاکستر تمیز کنید اما در نوع گازی هرازگاهی باید میله ها و چربی گیر را تمیز نمایید. باربیکیو ویلایی در واقع یک محصول برای کاربردهای خانگی می باشد . ارتفاع باربیکیو ویلایی چیزی در حدود ۱۲۰ الی ۱۵۰ سانتیمتر می باشد .

کباب پز گازی خانگی