PLC چیست ؟ مزایا و انواع مختلف PLC آکادمی ماهر

یعنی به جای دو وضعیت کاملاً بسته و کاملاً باز برای شیرها، وضعیتی مانند ۲۰٪ باز یا ۸۰٪ بسته داشته باشیم. در واقع همیشه PLCها با طیف وسیعی از $$I/O$$های دیجیتال و آنالوگ سر و کار دارند و هر دوی این مقادیر از اهمیت بالایی برخوردارند. در این مقاله آموزش PLC، برای سادگی بیشتر توضیحات از کمیت‌های آنالوگ صرف نظر شد.

آیا برنامه نویسی PLC یک شغل جذاب است؟

PLC چیست ؟ مزایا و انواع مختلف PLC آکادمی ماهر پردازنده منتظر می‌ماند تا دمای آب به حد مورد انتظار برسد (ورودی). پردازنده منتظر می‌ماند تا آب به سطح مورد انتظار برسد (ورودی). ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم. آستانه‌ی تحمل جریان در PLC با خروجی رله‌ای تا 2 آمپر است اما در PLC با خروجی ترانزیستوری‌ این آستانه تا 300 میلی‌آمپر کاهش می‌یابد. با استفاده از PLC انعطاف‌پذیری مکانیزم کنترلی افزایش خواهد یافت. نویزهای حرارتی و صوتی جزئی جدانشدنی از مدارهای فرمان هستند، اما با استفاده از PLCها هیچگونه نویز حرارتی و صوتی را تجربه نمی‌کنیم.

ساختار و سیم کشی PLC هیچ ارتباطی به تعریف برنامه کنترل ندارد. ذخیره و بایگانی برنامه های آن آسان است و علتش این است که با PC-AT، چاپگرها و فلاپی دیسک ها سازگاری دارد. اگر نیاز به ایجاد هر گونه تغییری دارید، نیازی به سیم کشی مجدد نیست. می تواند توابع پیچیده ای مانند عملیات حسابی، شمارش، مقایسه، ایجاد تاخیر و… را انجام دهد. به طور خاص منظور از افزونگی شامل یک سیستم PLC کمکی است که در مواردی که سیستم اولیه از کار می افتد، جایگزین سیستم اولیه می شود.

از این تجهیزات در کارخانه‌ها و محیط‌های صنعتی و به منظور کنترل موتورها، پمپ‌ها، چراغ‌ها، سیستم‌های تهویه، ترمزهای مدار و سایر ماشین‌آلات استفاده می‌شود. برای شروع مقدماتی آموزش PLC بهتر است خلاصه‌ای از تاریخچه آن را ارائه کنیم. این HMI می تواند بر روی درب تابلو برق plc نصب شود و یا در یک تابلوی دورتر که به ماشین آلات نزدیک است، قرار بگیرد. HMI به وسیله ورودی هایی به تابلوهای برق plc متصل شده و به آن ها در کنترل و نظارت بر ماشین آلات کمک می کنند.

پی ال سی های مینی

تابلو برق یک محفظه است که دارای اجزای برچسب گذاری شده شامل تجهیزات قطع و وصل کردن مثل کلیدها، تجهیزات کنترل، حفاظت، رله‌ها و…. این تابلو همچنین اتصالات بین اجزا، متناسب با ساختار درونی تابلو است؛ اگر به این تابلو پی ال سی اضافه کنیم، تابلو برق پی ال سی یا پنلِ کنترل PLC پدید می‌آید. PLC را شاید بتوان یکی از اصلی‌ترین این ابزارها دانست؛ پی ال سی کاملاً به کامپیوترهای صنعتی شباهت دارد.

PLC چیست؟ در 20 دقیقه پی ال سی را قورت دهید (راهنمای جامع

با توجه به نقش مهم پی ال سی در این مقاله به بررسی plc، مزایا و کاربردهای قیمت plc آن می پردازیم. PLC‌های بزرگ به طور عمده در جا‌هایی که عملیات کنترل پیچیده مورد نیاز است استفاده می‌شود. این plc‌ها نسبت به PLC‌های متوسط دارای عملکرد بالاتری هستند (از نظر حافظه، زبان‌های برنامه نویسی، ورودی/خروجی و ماژول‌های ارتباطی و غیره). اغلب این PLC‌ها در سیستم‌های کنترل کنترل نظارت و کسب اطلاعات، کارخانه‌های بزرگ، سیستم‌های توزیع شده و … PLC کوچک یک PLC با اندازه کوچک است که به صورت جمع و جور و فشرده و مستحکم طراحی شده است و یا در کنار تجهیزات کنترلی قرار می‌گیرد.

  • در برخی از ساختارها، رک یا قفسه‌ای که کل سیستم در آن قرار می‌گیرد را نیز بخشی از ساختار پی ال سی می‌دانند.
  • استهلاک در طول زمان بر اثر کلیدزنی‌های فراوان باعث خرابی رله‌ها می‌شد.
  • لطفا در این بخش تنها نظر خود را در رابطه با موضوع فوق ارسال بفرمایید.
  • سیستم PLC معمولا دارای ماژول های ورودی و ماژول های خروجی اختصاصی هستند.
  • داده‎های دریافتی را پردازش کرده و سیگنال‌های فرمان را از طریق واحد خروجی بر اساس دستورات از پیش تعیین شده ارسال می‌کند.